top of page

Canyıldız Bombe U-12 Ligi Şampiyonu Pınar Karşıyaka

İzmir Junior League'de adına yakışan müsabakanın galibi Pınar Karşıyaka oldu. Hava atışından son topa kadar büyük heyecana sahne olan maçta üstünlük tam 5 kez el değiştirdi. İlk periyodu başarılı orta mesafe şutları sayesinde 10-9 önde tamamlayan Ege Asist, 2. periyotta Pınar Karşıyaka'nın tam saha baskısından çıkmakta zorlandı ve devre arasına 28-21 geride girdi. 3. periyotta seyircinin de desteği ile rüzgarı arkasına alan Ege Asist 19-8'lik periyot skoru ile 3. çeyreği 40-36 önde tamamladı. Mücadelenin son çeyreğinde iki takımında istekli ve arzulu oyunu ön plana çıktı. Tercih anlarında hata yapmayan Pınar Karşıyaka, son periyotun 5. dakikasında 47-45 öne geçerek rakibinin bir daha kendisini yakalamasına izin vermedi ve 51-49'luk skor ile şampiyonluğa ulaştı.

Pınar Karşıyaka'nın Final Four'da kazandığı maçlarda büyük rol oynayan Yiğit Özdemir ise turnuvanın En Değerli Oyuncusu seçildi. Pınar Karşıyaka'nın başarılı oyun kurucusu Ömer Aras Taş ise turnuvayı Asist Kralı olarak tamamladı.

3.'lük maçında ise İTK Spor Kulübü, Ege Asist S.K'yı 61-39 mağlup etti. İlk periyottan itibaren üstünlüğü bırakmayan İTK Spor Kulübü'nde Murat Ege Horasanoğlu 26 sayı 7 ribaund ile galibiyette önemli rol oynadı.

Final-Four'da hastalığından dolayı müsabakalara çıkamayan İTK Spor Kulübü'nün skoreri Kaya Çankaya ise turnuvayı Sayı Kralı olarak tamamladı.

bottom of page